Hakkımızda | Ürünler | Fabrika
 
 
Kula Yem; 43.000 metre kare arsa üzerine inşa edilmiş olup 6000 metre kare kapalı alan, 30 ton/saat toz yem üretimi, kapasitesine, 10.000 ton dik silolarda, 5.000 ton yatay silolarda hammadde veya mamul maddede yüksek depolama hacmine sahiptir.

Kula Yem' de hammadde ve katkı maddeleri büyük bir titizlikle seçilir. Kaliteli hammadde alımı esastır. Bu maddeler Kula Yem Kalite Güvence Laboratuvarında kontrol edilerek üretim prosesine alınır.

Yemlerin formulasyonu hayvanların besin maddeleri gereksinimi (protein, enerji, kalsiyum, fosfor, vitamin, amino asit seviyeleri) en üst düzeyde karşılayacak şekilde bilgisayar ile yapılır. Formulasyonu tamamlanmış yemler fabrikada yine bilgisayarlar vasıtası ile hatasız dozajlanıp, el değmeden imal edilir. Mamul madde laboratuvarda analiz edildikten sonra satış izni verilir. Altı ayrı yükleme bandı sayesinde müşteriler bekletilmeksizin yükleme yapılır.

Kula Yem ürünleri hayvan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek hiç bir katkı maddesi içermez. Aksine hayvanlarda karşılaşabilecek mutemel problemlere karşı Tarım Bakanlığı izinli koruyucu maddeler ilave edilir.

Tüm hayvan yemlerinde en yüksek verimi en ekonomik şartlarda sağlayacak hayvan yetiştiricilerinin memnuniyetini sağlamak hedeftir. Süt hayvanlarında süt verimi, besi hayvanlarında canlı ağırlık artışı, kanatlılarda yüksek yumurta verimi, arzu edilen yumurta iriliği ve rengini sağlamak Kula Yem ile mümkündür.

Kula Yem' in hayvan yemlerinde üretebildiği çeşitlilik range' i müşteri istekleridir. Bu çeşitliliği sağlayabilecek her tür bilimsel ve teknik alt yapıya sahiptir.

Kula Yem Türkiye de ilk defa TSE akraditasyon belgeli laboratuvara sahip yem fabrikasıdır. Az yem ile yüksek verim sağlayan Kula Yem tercihiniz olacaktır.
 
 
Fabrikamız hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.
 
 
 
     
 
Tanıtım Filmi